Který vchod ve vás budí největší obavy? Zvolte jeden a zjistěte o sobě něco zajímavého

Americký mýtolog, spisovatel a přednášející na Columbijské universitě Joseph Campbell (1904–1987) napsal: «Jeskyně, do níž se bojíte vejít, ukrývá poklad, který hledáte». Na webu porquenosemeocurrio.net můžeme také najít Campbellovo tvrzení, že aby byl člověk šťastný, musí se zbavit strachu a jít za svým ideálem.

Psycholog Clifford Lazarus k tomu říká, že si sami podvědomě vytváříme zábrany, které nám nedovolují jít vpřed. Domnívá se stejně jako Campbell, že člověk musí čelit svým obavám, pokud chce dosáhnout výšin, po kterých touží.

Vypracoval k tomu tento test. Podívejte se pozorně na zobrazené vchody a vstupy. Vyberte ten, který vám vnuká nejvíc strachu a přečtěte si, co to znamená.

Vchod číslo 1

Polekal vás tento obrázek? Znamená to, že jste silný a chytrý člověk.

Stejně tak vás tato volba charakterizuje jako člověka uzavřeného. Čas od času se ohradíte před vnějším světem a nepustíte k sobě ani své nejbližší.

Jste člověk náročný, který si vystačí sám se sebou. Snažíte se nicméně vést alespoň poněkud otevřenější život, více nasycený emocemi, a usilujete také o bohatší styky s lidmi.

↓ Pokračování na další straně ↓

Stránky: 1 2 3 4 5 6