Dnes je Popeleční středa. Víte, co je to popelec a z čeho je?

  • Kategorie: Ženy

Pomni člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš. Víte, proč si toto křesťané připomínají právě dnes na Popeleční středu? Tímto dnem začíná období 40denního půstu před Velikonocemi, který moderní doba přetavila v jarní detox.

Ať už jste věřící, nebo ne, asi víte, že jaro, respektive dobu před Velikonocemi měli naši předkové spojenou s odepíráním si pozemských radostí a s postním obdobím. Mělo to své náboženské vysvětlení, ale i praktický základ: na sklonku zimy a začátkem jara docházely zásoby potravin, slabší jedinci mnohdy zemřeli kvůli nedostatečné výživě. Všichni lidé svorně vyhlíželi jaro a první rostliny a mláďata, která by se dala sníst.

V dnešní společnosti hojnosti a nadbytku i tak mnozí z nás využívají toto období k očistě organismu, odepírají si alkohol, kávu, černý a zelený čaj, přejdou na stravu pouze rostlinného původu nebo několik dní nejí a pijí pouze vodu. Zkrátka a dobře máme v sobě zafixováno, že jaro je začátkem nového života a pro ten bychom se měli očistit a nastartovat.

Stránky: 1 2 3